Ostatni „angielski” październik – statystyka kosztów i zysków.

sprawozdanie

Wreszcie się doczekałem i piszę do Was już Polski 🙂 Teraz planuję krótki odpoczynek, a potem biorę się ostro do pracy. Ciężko będzie nawet zbliżyć się do zarobków w UK. Jednak nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Niektórzy potrafią się dostosować do życia zagranicą, mi to całkowicie nie leżało 😉

W październiku pracowałem tylko do połowy miesiąca. Najwięcej wydatków poniosłem w związku z kolejnymi zakupami dotyczącymi planowanej firmy.

pazdziernik 16 struktóra wydatkówRys.1 Struktura wydatków.

 

Wydatki skromniejsze niż zazwyczaj. W październiku kupiłem ostatni bilet lotniczy. Myślę, że zrobię na blogu zestawienie z zakupami biletów, bo wydałem na nie przez te niecałe 2 lata bardzo mało. Mam kilka patentów na tanie kupowanie biletu na samolot, więc może komuś się ta wiedza przydać.

pazdziernik 16 wydatki według kategoriiRys.2 Wydatki według kategorii.

 

Przychód jest ogromny z racji prezentu jakiego się nie spodziewałem od moich rodziców. Długo się wahałem czy go przyjąć, bo to sporo gotówki. Zdecydowali, że chcą się dołożyć do mojej firmy. Podarowali mi pieniądze ze sprzedaży samochodu. Ostatecznie się w końcu zgodziłem.

pazdziernik 16 struktura przychodówRys. 3 Struktura przychodów.

 

Wykres pokazuje jak w ostatnim miesiącu zmieniał się stan mojego konta.

pazdziernik 16 saldoRys. 4 Saldo

 

Spory skok gotówki dzięki dofinansowaniu przez rodziców.

pazdziernik 16 przepływ pieniędzyRys. 5 Przepływ pieniędzy

Zostało mi jeszcze trochę odpoczynku, a potem biorę się ostro do pracy nad swoim biznesem. W Anglii odłożyłem potrzebny kapitał ze sporą nawiązką, więc będę miał też budżet osobisty na inne inwestycje.