Grudzień czasem wydatków – statystyka kosztów i zysków.

sprawozdanie

To już ostatni raport w tym roku. Zgodnie z oczekiwaniami grudzień był miesiącem wzmożonych wydatków związanych głównie ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to jeden z nielicznych miesięcy w 2015 roku w którym nie udało mi się zaoszczędzić założonej kwoty. Szczegóły poniżej.

Jak to zwykle bywa w końcówce roku wydatki rosną. Podobnie jest też u mnie. Mimo wszystko nie jestem na minusie. Odłożyć udało się £466,69 a więc nie tak najgorzej 😉

Ten miesiąc był czasem wydatków na prezenty świąteczne i sylwestrowe balety. Na szczęście zbytnio mnie nie poniosło i wynik na koniec nie jest taki zły. Szczególnie, że w tym roku na święta byłem w Polsce i nie przepracowałem pełnego miesiąca.

kolowy_grudzienRys.1 Struktura wydatków.

 

 

Tym razem wydatki w przewadze 😉

wyd_zysk_grudzienRys.2 Procentowy podział wydatków i oszczędności.

Sporo wydatków w kategorii inne było związanych głównie z prezentami świątecznymi.

slupkowy_grudzienRys. 3 Wysokość wydatków w poszczególnych kategoriach.

Wykres pokazuje jak w ostatnich 4 miesiącach zmieniał się mój stan konta. Na zielono zaznaczona jest kwota zaoszczędzona tylko podczas pracy w UK.

cel_grudzienRys. 4 Postęp realizacji celu.

Właśnie zakończyłem bardzo dobry rok. Wykonałem plan prawie na 200% ! Do magicznej granicy 100 tysiaków brakuje mi już tylko niecałe 1500 zł.

W 2015 nie opisałem moich celów szczegółowo na cały rok. Przyznaję, że zbytnio skupiłem się na aspekcie finansowym, zaniedbując inne obszary. W 2016 chcę to zmienić i wyznaczyć cele we wszystkich dziedzinach życia. Dokładnie o tym jest mój kolejny wpis.