Sierpień bardzo dynamiczny – statystyka kosztów i zysków.

sprawozdanie

Skończył się niesamowicie pracowity miesiąc dla mnie. Dużo pracy zaowocowało kolejnymi rekordami. Odłożyłem ponad 3 razy więcej niż zakłada mój plan oszczędzania! Szczegółowe rozliczenie sierpnia w dalszej części artykułu.

Cały czas do przodu 🙂 Z miesiąca na miesiąc poprawiam swoje wyniki. Od zeszłego miesiąca wprowadziłem do wykresu ilość gotówki odłożonej wyłącznie podczas pobytu w UK. Z każdym miesiącem zielona kreska zbliża się coraz bardziej do fioletowej linii postawionego sobie celu. Ponieważ dużo wskazuje na to, że 100 tysięcy uda mi się osiągnąć już w styczniu 2016, nieoficjalnie podjąłem wyzwanie zaoszczędzenia 100 tyś tylko z pieniędzy zarobionych w Anglii (oficjalnie będzie to cel po przekroczeniu „setki” liczonej wraz z poprzednimi oszczędnościami).

Dużo pracy to i Tax wyszedł wysoki. W sierpniu był to mój największy wydatek – £239,40. Na drugim miejscu NI – £169,06

kolowy_sierpien
Rys.1 Struktura wydatków.

 

Rekordowy procent oszczędności i rekordowa jej kwota – £1884,87

wyd_zysk_sierpienRys.2 Procentowy podział wydatków i oszczędności.

Tax i NI wyraźnie najbardziej obciążyły budżet. Reszta wydatków na niskim poziomie.

slupkowy_sierpienRys. 3 Wysokość wydatków w poszczególnych kategoriach.

Wykres pokazuje jak w ostatnich 4 miesiącach zmieniał się mój stan konta. Na zielono zaznaczona jest kwota zaoszczędzona tylko podczas pracy w UK.

cel_lipiecRys. 4 Postęp realizacji celu.

Są rekordy, jest dobry wynik. W ekspresowym tempie zbliżam się do celu. Jest szansa na osiągnięcie go o 10 miesięcy szybciej niż zakładałem 🙂