Luty okresem zwiększonych wydatków – statystyka kosztów i zysków.

sprawozdanie

Na wyniku w tym miesiącu zaważyły wydatki związane z moją przeprowadzką bliżej miejsca pracy. Dodatkowo pracowałem tylko przez pierwsze 2 tygodnie lutego. Wynik na koniec miesiąca, krótko mówiąc, nie zachwyca. Oszczędności były mniejsze niż zakładane oraz ponad dwukrotnie mniejsze co do wartości niż w styczniu. Mimo wszystko udało się jednak skończyć ten miesiąc na 36% -owym „plusie”.

Po raz kolejny największymi wydatkami były wydatki na czynsz i mieszkanie (£267). Na drugim miejscu wydatki oznaczone jako inne (£118,32), były to głównie środki przeznaczone na meble do nowego mieszkania. Trzecie na wykresie wydatki na jedzenie wyniosły w lutym £74,72.

kolowy_lutyRys.1 Struktura wydatków.

 

% oszczędności nie zachwyca…

wyd_zysk_lutyRys.2 Procentowy podział wydatków i oszczędności.

Kolejny raz wydatki mieszkaniowe są najwyższe. Jednak w przyszłym miesiącu powinny znacznie spaść.

slupkowy_lutyRys. 3 Wysokość wydatków w poszczególnych kategoriach.

cel_lutyRys. 4 Postęp realizacji celu.

Niestety luty pod względem oszczędzania nie był zbyt udany. Mimo, że przez pewien czas wynik był „pod kreską” celu to jednak na koniec udało się wyrównać wynik. Dodatkowo pociesza mnie fakt, że kurs funta jest obecnie znacznie wyższy niż kurs po którym go przeliczam na złotówki. W marcu planuję wymianę gotówki, wtedy też skoryguję kurs w obliczeniach.